• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
   
Site Menüsü
Site Haritası
Takvim
BLOG YAZILARI
Ajans Nedir ?
Alexa
Günün Sözü
Faydalı Linkler

Demokrat Parti (DP) Karşıyaka İlçe Teşkilatı, Karşıyaka Lunapark’ta yapılan olağanüstü kongre seçimi ile yeni yönetimini seçti.

Kongreye DP İl Başkanı Fatih Dalan, MHP İl Başkan Yardımcısı Cengiz Önbaş, MHP Karşıyaka İlçe Başkanı F       eridun Hayta,  DP İzmir İl Eski Başkanı Turan Arınç, Cevat Kırkpınar ve DP Karşıyaka İlçe Eski Başkanı Ömer Beydeş başta olmak üzere çok sayıda partili katıldı. DP Karşıyaka İlçe Başkanı Süleyman Özsakallı’nın tek liste ile katıldığı seçimlerde 190 delege oy kullandı. Yapılan olağanüstü kongre sonucunda 183 geçerli 7 geçersiz oy ile Özsakallı yeniden başkan seçildi.

BAYSAK, “DİKTA DÖNEMİNDEN GEÇİYORUZ”

Kongrede Divan Başkanlığı’nı yürüten ve açılış konuşması yapan Karşıyaka Belediye Eski Başkanı Kemal Baysak, ülke ekonomisinin dibe vurduğuna dikkat çekerek “Sesini yükselten işadamlarının bastırıldığı, muhalefet yapan gazetecilerin üzerine gidildiği, insanların gece yarısı evlerinden alınarak suçunu bile bilmeden mahkemelerde hapis yattığı bir dikta döneminden geçiyoruz. Demokrasiden, insan haklarından bahsediliyor fakat uygulanmıyor. Altına imza altığımız uluslararası anlaşmaların sorumlukları yerlerine getirilmiyor. Parlamentoda çoğunluğunuz olabilir ama bu ülkenin de uyulması gereken  bir anayasası var. DP, yapacağı çalışmalarla merkez sağdaki boşluğu dolduracak ve 2002’den beri yaşanan bu olumsuzluğu giderecek güçtedir” diye konuştu.

DALAN, “DEĞİŞİM İZMİR’DEN TÜRKİYE’YE ”

DP tarafından başlatılan yeniden yapılandırma ve değişim sürecinin İzmir’de başladığını ifade eden DP İzmir İl Başkanı Fatih Dalan, “Türkiye’de önemli sorunlar var. Yargı ile zıtlaşılıyor, asker ile kavga ediliyor. Bunun sorumlusu 2002’den beri iktidarda olan bu yönetimdir. Biz bunu değiştirmek için buradayız. Çalışmalarımızda bize en büyük gücü ilçe başkanlarımız verecek . İzmir’de başlayan değişim hareketimiz Türkiye’nin her yerine yayılacak.  Dünyada en nefret edilen olgu değişimdir fakat değişimde gelişim vardır” şeklinde konuştu.

ÖZSAKALLI, “SUNİ GÜNDEMLERE SON”

Açlık ve geçim derdi ile kıvranan Türk halkının suni gündemler ile yönetilmeye çalışıldığını belirten DP Karşıyaka İlçe Başkanı Süleyman Özsakallı, “Ülke içindeki buhrana son vermek için yeni bir siyasi yelpazeyi DP çatısı altında buluşurduk. Siyasete yeni yüzler gerekli idi. Bu düşünerek hem parti başkanlığım hem de belediye başkan adaylığım sürecinden bugüne kadar, gençlerimiz başta olmak üzere hep yeni yüzler kazandırmaya çalıştım. Yeni bir siyasi anlayış ile Türk siyasetine yeni bir kan ve değişim getireceğiz. Dava arkadaşlarımız ve Karşıyakalı hemşehrilerimiz ile birlikte sorunlarımıza hep birlikte çözümler üreteceğiz” dedi.

DP Karşıyaka İlçe yeni yönetimi şu isimlerden oluştu;

Yücel Çağatay, Fehmi Kahramanoğlu, Nagihan Şahin, Akan Sarçın, İsa Alimler, Erdal Sürer, Cengiz Şenol, Suat Şeker, Kamil Karadeniz, Nevin Yalçın, Mahmut Ökten, Seracettin Rehabelgü, Güliz Eğrihancı, Halil Zeki Osman, Kemal Bozalan, Cevdet Ünlü, Sadık Özen, Arda Beset.

 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Üyelik Girişi
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.09816.1225
Euro6.58766.6140
Hava Durumu
Saat