• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
   
Site Menüsü
Site Haritası
Takvim
BLOG YAZILARI
Ajans Nedir ?
Alexa
Günün Sözü
Faydalı Linkler

Sosyal Medya Uzmanlığı

ELAL AJANS, Sosyal Medya Uzmanlığı alanında da hizmet veriyor. Sosyal Medya hizmetlerinin başında ise Google hizmetleri ve facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinde reklam ve tanıtım  yapmak yer alıyor. 


Google Hizmetleri ;

Google Adwords : SEO uyumlu makaleler yazmak zaman, emek ve profesyonellik isteyen bir durum olduğu için bu tarz makaleler yazılarak sitelerin arama motorlarında yükseklerde yer alması belli bir süre almaktadır. Bazıları SEO uyumlu makale yazarak ve backlink vererek bir haftada sitenin arama motorlarında üst sıralara çıkacağını belirtse de bu aldatmacadan başka bir şey değildir. Eğer kısa sürede sitenizi yukarılara taşımak istiyorsanız Google Adwords hizmetinden faydalanacaksınız. Bu hizmette Google'ye tıklama başına belli bir ücret ödeyeceksiniz. Günlük ödeyeceğiniz hizmeti ise siz belirleyeceksiniz. Paranızın yanlış tıklama sonucu boşa gitmemesi için Google Adwords hizmeti veren bir profesyonelden danışmanlık hizmeti alınması büyük önem taşıyor.
Google Adsence : Web siteleri olanlar bu hizmeti kullanarak web sitelerinden para kazanabiliyor. Kurumsal sitelerde uygulanması pek tavsiye edilmeyen bu uygulama özellikle kişisel sitelerle sivil toplum örgütlerinin siteleri için ideal bir para kazanma yöntemi oluyor. Bu uygulama için de web sitesinden kazanılan paranın artması için profesyonel bir destek gerekiyor.
Google Analitik : Web siteleri adsence hizmetini kullanarak Google tarafından yayınlanan reklamları sitelerinde yayınlayabildiği gibi çevresindeki firmalardan da reklam alabiliyor. Bunun için sitenin çok ziyaret edilen bir site olması reklam verenler için tercih nedeni oluyor. Google Analitik hizmetini kullanan site sahipleri reklam verecek kişilere sitelerinin nerelerden ziyaret edildiği, en çok hangi sayfaların ziyaret edildiği, ziyaret edenlerin yaş grupları, cinsiyeti, hangi işletim sistemini kullandığı, hangi tarayıcıyı kullandığı, siteyi saat kaçta ziyaret ettiği, siteyi bilgisayardan mı tabletten mi yoksa akıllı telefon kullanarak mı ziyaret ettiği gibi bilgilere ulaşılabiliyor. Site hakkında bu bilgileri öğrenen firma sitenin hedef kitlesine uygun olup olmadığını bildiği için siteye reklam vermesi daha kolay oluyor. Googlenin bu uygulaması için de analiz yeteneği ve raporlama tekniği olan uzmanların bulunması sitenin reklam gelirinin artırılması için yerinde bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor.


Facebook : Sosyal medya uzmanlığı için Google dışında Facebook'ta önemlidir. Kurum ve kuruluşların her zaman aktif olan bir facebook sayfasının olması ya da yeni bir ürünün facebook aracılığıyla tanıtılması tanınırlık açısından büyük fayda sağlıyor. Facebook sayfası yanında sponsorlu bağlantı kurmak yani facebook reklam hizmetlerine ücret ödemekte tanınırlığı daha çok artırıyor.

Ayrıca farklı sosyal paylaşım sitelerinde yer almak ve uygun sitelere backlink vermekte sosyal medya uzmanlığının alanları arasında yer alıyor.

Daha detaylı bilgi almak istiyorsanız size bir tık mesafesindeyiz.Üyelik Girişi
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar31.051931.1764
Euro33.704833.8399
Hava Durumu
Saat